אנחנו כאן בשבילכם

טל:   09-7744773
פקס: 09-7744775
אריה רגב 4 נתניה

ברוכים הבאים

תמ"א 38 - הנה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, שאושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת 2005, ומטרתה חיזוק מבנים ישנים אשר נבנו לפני שנת 1980, ולפיכך אינם עומדים בתקן המחמיר של מיגון וחיזוק כנגד רעידת אדמה (ת"י 413). מיקומה של מדינת ישראל על קו השבר הסורי האפריקני מגביר את הסיכון להתרחשותה של רעידת אדמה, ובמהלך ההיסטוריה התרחשו בארץ ישראל עשרות רעידות אדמה, חלקן הרסניות ביותר. תמ"א 38 הינה תוכנית שנועדה לעודד חיזוק מבנים ישנים ותכליתה הצלת חיים על ידי מיגון הבניינים שנועד לשמור על שלמותם ושרידותם בעת רעידת אדמה. חשוב להדגיש כי תמ"א 38 גם מאפשרת תוספת ממ"ד, על מנת לשפר את מיגון הדירות, גם בעתות מלחמה. ( מיותר לציין את המציאות בה אנו חיים). יישומה של תוכנית זו כפוף לשיקולי התכנון של ועדות התכנון המחוזיות לתכנון ובנייה.

תמ"א 38 מהווה פריצת דרך, היות ובמסגרתה, דיירים זוכים לתמורות רבות ומשמעותיות ולהשבחת ערך הנכס, בין היתר: 
חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, תוספת מרחב דירתי מוגן (ממ"ד), הרחבת יחידות הדיור הקיימות שיפוץ וחידוש המבנים מבפנים ומבחוץ, תוספת מרפסות שמש, הוספת מעלית, החלפת תשתיות חשמל, ביוב ומים בחדשות, הכשרת מקומות חנייה, מחסנים אישיים ועוד.

תמ"א 38 עברה רפורמות רבות במרוצת השנים והתווספו לה מספר שינויים ותיקונים הנוגעים לחיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה. בתחילת הדרך העניק החוק אפשרות לתוספת קומה אחת עד קומה וחצי בלבד (תמ"א 38 תיקון 1) כנגד חיזוק הבניין ע"פ התקן, מפני רעידות אדמה.
תמ"א 38 תיקון 3: שיפוץ, חיזוק ותוספות בנייה למבנה קיים - תיקון זה אושר במחצית השניה של 2012 והוא מאפשר תוספת בנייה של עד 2.5 קומות לבניין, שיחוזק במסגרת תמ"א 38. (טרום השינוי ניתן היה להוסיף על בסיס תמ"א 38 תיקון 1 , עד 1.5 קומות בלבד לבניין שחוזק). במסגרת הפרויקט, מחוזק המבנה הקיים על פי תכנית קונסטרוקטיבית מאושרת ומבוקרת כנגד רעידות אדמה, תכנית בכוללת בין היתר: שדרוג וחידוש תשתיות המבנה, תוספות הבנייה למבנה ולדירות הקיימות, מהוות חלק תכנית ומהליך חיזוק המבנה, מלבד זאת הם מהווים תמריץ כלכלי נאות לבעלי נכסים בבניינים לרצות, לאמץ ולקדם פרויקטים שכאלה. במסגרת הפרויקט, ניתנת האפשרות להרחיב ולהגדיל את שטחן העיקרי של הדירות הקיימות בשטח של 25 מ"ר לכל יח' דיור קיימת, בנוסף: ניתנת האפשרות להוספת מרפסות שמש, מחסנים אישיים, הרחבת הלובי הקיים, הכשרת והקצאת חניות, ועוד. הכל בכפוף למגבלות ההנדסיות. חברתנו פעילה מאוד ומנוסה בתכנון, קידום ויישום תמ"א 38 תיקון 3 ומבצעת פרויקטים רבים של התחדשות עירונית.
תמ"א 38 תיקון 2: פינוי בינוי, הריסת מבנה קיים ובנייה מחדש - תיקון זה נכנס לתוקפו בפברואר 2010 והוא מאפשר הריסת בניין קיים והקמת בניין חדש, על בסיס תוכנית תמ"א 38 (תוספת של קומה אחת לפחות) וזאת, בדומה להליך פינוי בינוי. תיקון מס' 2 לתמ"א 38 מאפשר קבלת זכויות בניה על פי תמ"א 38 גם בעת הריסת מבנה והקמתו מחדש, היות ואין מחלוקת בקרב המהנדסים כי הקמת מבנה חדש כמעט תמיד עדיפה על פני חיזוק מבנה ישן. בפרויקט הריסה ובנייה מחדש, מפונים בעלי הנכסים לשכירות חלופית למשך עבודות הבינוי ועד לסיומן ומסירת יחידות הדיור החדשות לבעליהן. בעלי הנכסים נהנים מדירות חדשות במרבית המקרים אף מוגדלות משטחן המקורי טרם הפרויקט, בבניין חדש עדכני ויוקרתי
חברתנו מתמחה בפרויקטים של התחדשות עירונית ומקדמת פרויקטים של תמ"א 38 תיקון 2 – פינוי בינוי, במספר ערים ברחבי הארץ, בהם ייהרסו הבניינים הקיימים ובמקומם יוקמו בניינים חדשים לרווחת דיירי הבניינים.
לטופס ושאלון מתעניין מפורט        לחץ כאן >

נשמח להעניק לכם את השירות המהיר, האמין והמקצועי ביותר ! 

לבדיקת התכנות מקיפה, למימוש תמ"א 38 בבניין שלכם,